Lekcja 2 z 4 · Prediction Markets

Jakie są zasady challenge Prediction Markets?

Dla początkujących3 min czytaniaMyFundedCapital Research · zasady na dzień 17 października 2026

Krótka odpowiedź

Osiągnij cel zysku 10%, nie tracąc 3% w ciągu dnia i nie dotykając maksymalnego drawdownu 6%, który podąża za szczytem Twojego equity i nigdy się nie blokuje. Każde wydarzenie ma też limit potencjalnego zysku 0.5% wielkości planu.

01

Dzienna strata: 3% wczorajszego salda zamknięcia, sprawdzana na equity, reset o 17:00 czasu nowojorskiego.

02

Próg 6% podąża za szczytem equity i nigdy nie zatrzymuje się na saldzie początkowym.

03

Konto finansowane: split 75%, pierwsza wypłata po 7 dniach, potem: co 7 dni.

Zasady w skrócie

Prediction Markets ma jeden etap ewaluacji, a potem konto finansowane z tymi samymi zasadami i bez celu.

ZasadaWartość
Cel zysku10%, w limicie czasu ewaluacji
Dzienna strata3% salda zamknięcia z końca poprzedniego dnia
Maks. drawdown6%, podąża za najwyższym poziomem equity, bez blokady
Maks. zysk na wydarzenie0.5% wielkości planu
SpójnośćŻaden dzień powyżej 35% zysku, przy wypłacie
Brak aktywności30 dni bez aktywności
Profit split75%, 90% z dodatkiem
WypłatyPo 7 dniach, potem: co 7 dni
Wysokość wypłatyMin. 2% salda początkowego, maks. $5,000 na wniosek

Nie ma dźwigni. Dodatek Double Time wydłuża limit czasu ewaluacji, a dodatki można wybrać tylko przy zakupie.

ChallengeCel 10%→FinansowaneBez celu→WypłataPo 7 dniach
Od zakupu do wypłaty

Dzienna strata w dolarach

Dzienny limit to 3% salda zamknięcia z poprzedniego dnia, a dzień resetuje się o 17:00 czasu nowojorskiego. Na nowym koncie $10,000 dzisiejszy próg wynosi $9,700. Zamknij dzień na $10,400, a jutrzejszy próg wyniesie $10,088.

Kontrola opiera się na equity, które obejmuje bieżącą wartość otwartych pozycji. Pozycja YES, która spada z 60¢ do 40¢, od razu przybliża Cię do progu, mimo że rynek się nie rozstrzygnął. To główna różnica w porównaniu z myśleniem w kategoriach „wygranych i przegranych przy rozliczeniu”.

InteraktywneSprawdź: Twój dzienny prógPrzesuń wczorajsze saldo zamknięcia i zobacz, gdzie leży dzisiejszy próg w Prediction Markets.

Kroczący próg equity

Maksymalny drawdown zaczyna się 6% poniżej salda początkowego: $9,400 na koncie $10,000. Potem podąża za Twoim najwyższym equity, dolar za dolar, i nigdy nie zatrzymuje się na saldzie początkowym.

Ponieważ podąża za equity, podnoszą go też otwarte zyski. Powiedzmy, że otwarta pozycja wynosi Twoje equity $800 ponad poprzedni szczyt. Próg rośnie o te same $800. Jeśli rynek potem się odwróci i otwarty zysk zniknie, próg zostaje tam, gdzie był. Oddałeś zapas, którego nigdy nie zrealizowałeś.

Praktyczna odpowiedź to z góry zdecydować, kiedy realizujesz zysk. Trzymanie dużego otwartego zysku aż do rozstrzygnięcia najpierw podnosi próg, a potem naraża Cię na gwałtowne odwrócenie.

Zasady, które kształtują każdą pozycję

  • Maks. zysk na wydarzenie. Najwięcej, ile możesz wygrać na jednym wydarzeniu, gdyby wszystko poszło po Twojej myśli, to 0.5% wielkości planu: $50 przy $10,000.
  • Przedział cen otwarcia. Otwarcia są przyjmowane tylko w ustalonym przedziale cen, co trzyma Cię z dala od cen niemal pewnych i skrajnie mało prawdopodobnych. Zamykać możesz po każdej cenie.
  • Opłata za otwarcie. Prowizja jest naliczana od wartości nominalnej każdej transakcji otwierającej. Zamknięcie jest bezpłatne.
  • Brak aktywności. 30 dni bez aktywności kończy konto; otwarte pozycje liczą się jako aktywność.

Konto finansowane i wypłaty

Na koncie finansowanym nie ma celu, a wszystkie pozostałe zasady zostają. Pierwszy wniosek o wypłatę otwiera się po 7 dniach, potem w rytmie: co 7 dni. Wniosek wymaga co najmniej 2% salda początkowego w kwalifikującym się zysku, czyli $200 przy $10,000, i jest ograniczony do $5,000.

Przed złożeniem wniosku zamknij wszystkie otwarte pozycje i sprawdź zasadę spójności. Dopóki wypłata jest weryfikowana, konto finansowane jest zablokowane dla tradingu aż do jej zatwierdzenia.

Quiz

Sprawdź się

0 / 4

1Od jakiego salda liczona jest dzienna strata?
2Gdzie zaczyna się próg maksymalnego drawdownu na koncie $10,000?
3Czy próg zatrzymuje się na saldzie początkowym?
4Co musi być spełnione przed złożeniem wniosku o wypłatę?

Pytania

Czy ewaluacja Prediction Markets ma limit czasu?

Tak. Ewaluacja ma maksymalny czas na osiągnięcie celu, a dodatek Double Time go wydłuża. Dodatki można wybrać tylko przy zakupie.

Czy otwarte pozycje liczą się do limitów drawdownu?

Tak. Każda kontrola opiera się na equity, więc otwarta pozycja, która traci na wartości, przybliża Cię do dziennego i maksymalnego progu, zanim ją zamkniesz.

Powiązane lekcje

  1. Na czym polega zasada maksymalnego zysku na wydarzenie?Prediction MarketsŚredniozaawansowana3 min
  2. Czym jest dzienny limit strat i jak się go oblicza?Ryzyko i zasadyDla początkujących3 min
  3. Drawdown statyczny czy kroczący: który próg Cię dotyczy?Ryzyko i zasadyDla początkujących3 min

Przedstawione tu zasady pochodzą z centrum pomocy i aktualnego regulaminu; obowiązują warunki Twojego programu.